ЗВІТ керівника

Староаврамівського дошкільного

навчального закладу(дитячий садок) "Капітошка"

перед колективом та громадськістю за навчальний рік

 

 

         Даний звіт зроблений на підставі наказу Міністерства освіти і науки України від 28.01.2005 р. № 55, зміст звіту зроблений на підставі « Про запровадження звітування керівників  дошкільних загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів перед пед. колективом та громадкістью».

Мета:

         Подальше утвердження відкритої і демократичної державно-громадської системи управління навчальним закладом, поєднання державного і громадського контролю за прозорістю прийняття й виконання управлінських рішень запровадження колегіальної етики управлінської діяльності завідувача.

Завдання звітування:

         1. Забезпечити прозорість, відкритість і демократичність управління навчальним закладом.

         2. Стимулювати вплив громадськості на прийняття та виконання керівником відповідних рішень у сфері управління навчальним закладом.

Дошкільне виховання –це вкрай  важливе і благородне завдання,що вимагае високої інтелігентності і великої душі.

Загальна характеристика

Староаврамівський дошкільний навчальний заклад (дитячий садок) "Капітошка"  функціонує з  01 грудня 2014 року. В дошкільному закладі одна різновікові групи – 38 дітей.,7 заяв від батьків.2015- 8 випускників,2016-6 випускників,2017-13 випускників, 2018 – 8, 2019 – 12.

Режим роботи ДНЗ: п’ятиденний з 7.30 до 18.30.

Групові приміщення повністю забезпечені новими меблями та ігровим обладнанням. Розвивальне середовище дитячого садка організовано з урахуванням інтересів дітей і відповідає їх віковим особливостям.

Порядок прийняття дітей у ДНЗ здійснюється згідно Статуту Староаврамівського ДНЗ. 

 

 

Кадрове забезпечення

Дошкільний заклад  в повному обсязі укомплектовано педагогічними кадрами до складу якого входять 6 педпрацівників: 1 завідувач, 2 вихователя,асистент вихователя,музичний керівник,практичний психолог.  З вищою освітою – 4 педагога, 2 – середньо – спеціальна освіта.

Педагоги ведуть постійну пошукову роботу з метою підвищення якості навчально-виховного процесу. В своїй роботі користуються новими технологіями, які вивчаються із різних методичних видань. Опрацьовують такі фахові журнали, як  "Дошкільний навчальний заклад", " "Практика управління дошкільним закладом". Заведена картотека періодичних видань.

Адміністрація закладу створює працівникам всі умови для плідної роботи. В цілому робота колективу ДНЗ відмічається стабільністю та позитивною результативністю.

Заходи щодо охоплення дітей 5- річного віку.

         З метою своєчасного обліку дітей дошкільного віку (від народження до шести років), в закладі створено робочу групу з обліку дітей дошкільного віку, що мешкають на території, закріпленої за дошкільним закладом, до складу якої входять педагогічні працівники.

         Створено персоніфіковані банки даних відомостей про дітей дошкільного віку на основі списків.

         Педагогами проведено обстеження мікрорайону на наявність 5-ти річних дітей , неохоплених дошкільною освітою. В закладі створена база даних дітей 5-ти річного віку даного мікрорайону. Розроблені заходи залучення цих дітей до занять, свят та розваг у дошкільному закладі. Так станом на кінець 2018/2019 навчального року всі діти 5-ти річного віку за мікрорайоном охоплені дошкільною освітою. З боку керівника дошкільного навчального закладу здійснюється систематичний контроль за організацією даної роботи.

Якість реалізації освітньої програми

Освітньо-виховна робота в ДНЗ змінюється відповідно до Законів України «Про мову», «Про дошкільну освіту»; Положення про дошкільний навчальний заклад, основу якого становить забезпечення належних умов для здобуття дошкільної освіти, роль якої визначена пріоритетною у становленні та розвитку особистості дитини.

У своїй діяльності вихователі враховували інтереси, можливості i потреби дітей, користуючись нововведеннями, розглядаючи різноманітні варіанти співвідношень зміст в змісті, технологіях, організацій освітньо-виховного процесу, створюючи просторове предметно-розвиваюче середовище для кожної дитини, спираючись на Конвенцію про права дитини, Закон України «Про охорону дитинства».

Основною формою організованої навчальної діяльності дітей дошкільного віку у нашому закладі є заняття яке складається з різних розділів програми. Вихователі планують та проводять індивідуальні групові форми організації, тематичні, комплексні, комбіновані, інтегровані, підсумкові та інші.

         Складаючи розклад занять, ми планували заняття у першій половині дня, а у другій проводилась гурткова робота. Оскільки гурток є додатковою організаційною формою освітнього процесу. В нашому закладі був організований гурток "Співливі дітлахи.", керівник  Ластовецька Т.Ф. Завданням гуртка було: стимулювати інтерес дітей до процесу художнього  співу, розвивати творчі здібності дітей, художній смак, вміння бережливо і економно використовувати  спів, ; розвивати пам’ять, активізувати мислительні процеси, логіку, просторове уявлення.

Збереженням та зміцненням фізичного розвитку дітей та їх здоров'я, створенням оптимального рухового режиму в ДНЗ займалася вихователі  Лимар І.В. Основу її роботи складали  заняття з фізичної культури, рухливі  iгри та самостійна irpoвa діяльність дітей.

Протягом року розвитком музичних здібностей дітей займалася музичний керівник Ластовецька Т.Ф., проводились свята та розваги відповідно до програмових вимог, заплановані в навчальному році.,вихованка дитсадка Маша Мураль приймала участь в районному конкурсі «Хорольські зірочки»» і зайняла 11 місце .

Враховуючи сучасні вимоги до здобуття дітьми якісної дошкільної освіти, виховання всебічно розвиненої особистості в ДНЗ впроваджуються  альтернативні методики навчання:

·      використовуються елементи методики М. Монтессорі;

·     використовуються елементи методики М.М.Єфименка.

Вихователями були зібрані відповідні матеріали, придбана відповідна методична література. Впроваджуючи в практику роботи інноваційні технології колектив досяг значних успіхів у підготовці дітей до навчання у школі.

Відповідно до листа Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 13.08.12  № 1/9-568 «Про чинні програми та посібники для дошкільних навчальних закладів» у навчальному році, в  дошкільному навчальному закладі використовувались наступні навчальні видання:

                Впевнений старт, кер. проекту  Жебровський В.М.;

                Дитина, наук. кер. Проскура О.В.,.З 1 вересня 2017 року вводиться нова навчальна програма»Українське дошкілля»

         Протягом навчального року педагогічний колектив нашого закладу вирішував безліч творчих та буденних проблем, що були спрямовані на усунення недоліків за попередній навчальний рік та удосконалення організації навчально-виховного процесу у навчальному році.

         Головною метою роботи колективу дошкільного закладу є виховання дитини, здатної продовжувати навчання впродовж усього життя, досягати успіху, правильно будувати своє життя.

Організація роботи з сім'ями вихованців

Взаємодія з сім’ями вихованців на протязі року є одним з пріоритетних напрямків діяльності закладу. Вона орієнтована на пошук таких форм і методів роботи, які дозволяють урахувати актуальні потреби батьків, сприяють формуванню активної батьківської позиції, участі батьків в управлінні закладом. Дошкільний заклад підтримує бажання батьків поповнювати знання, необхідні для виховання та оздоровлення дітей. Педагогічний колектив організовував для цього різні активні форм співпраці:

·     батьківські збори; тренінги для батьків.

·     спільні виставки, участь у святах,

·     батьківські суботники;

·     надання благодійної спонсорської допомоги для створення відповідних матеріально-технічних умов щодо перебування дітей у закладі.

Організація харчування у ДНЗ

Повноцінне та якісне харчування є невід’ємною складовою  зміцнення  здоров’я дітей. Організація харчування дітей здійснюється згідно з Постановою Кабінету Міністрів України "Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах", Інструкції з організації харчування дітей, затвердженої наказом МОН України.

Питанню якісного харчування в ДНЗ приділяється особлива увага. Постійний контроль за правильною організацією харчування здійснюється  завідувачем ДНЗ Кухар Крижка І.А. ЗА  добросовісне виконання своїх обов»язків за смачнючі страви нагороджена  грамотою відділу освіти молоді та спорту.З  квітня місяця за рахунок  субвенції Староаврамівської сільської ради введена посада медичної сестри на 0,5 ставки. Зауваження  та відмітки  про   якість харчування та недоліки  фіксуються в картах контролю ділового щоденника керівника.,ведеться щоденник контролю по харчуванню., де один раз на місяць кухарем,помічником вихователя,медичною сестрою здійснюеться  калорійність,калькуляцію порцій видачі їжі.

В ДНЗ організований контроль за якістю продуктів  харчування, що надходять від постачальника.

Усі продукти харчування, що надходять до ДНЗ відповідають вимогам  державних стандартів, супроводжуються  накладними, сертифікатами  якості, висновками санітарно-епідеміологічної  експертизи. З лютого 2017 року, батьківська плата, яка становить 40%, що становить 10.80, виплачує «Агрофірма «Хорольська»,щоб було зрозуміліше складано списки дітей,які відвідують дитячий садок,і батьки е пайовиками з 38 дітей –пайовики 26,12 з них без паїв,але 7 дітей мають пільги і звільнені від плати за харчування,всі інші працюють в Агрофірмі, ібатьки Семенюти Ангеліни і Ганзенко Ірини проплачують харчування особисто.

Соціальний захист, збереження та зміцнення здоров’я дітей  та педагогічних працівників

В дитсадку організовано триразове харчування дітей, в період літньої оздоровчої кампанії в раціон вводяться свіжі овочі та фрукти.

Педколективом проводиться планомірна і систематична робота по забезпеченню безпеки життєдіяльності дітей. Розроблено комплексний план роботи по ознайомленню дітей з ПДР, в кінці навчального року проводиться «Тиждень безпеки»., складений план літнього оздоровлення з залученням медичної сестри,яка проводить загартування дітей,слідкує і проводить гімнастику пробудження і зарядку з вихованцями дитсадка.,проводить щоденний огляд дітей.

Щорічно діти проходять диспансерний огляд лікарів-фахівців.

Працівники ДНЗ двічі на рік проходять медичний огляд.

Всі педпрацівники мають щорічну відпустку з виплатою оздоровчих.

 

Для покращення роботи в ДНЗ  залучається батьківська громадськість. Кожного кварталу проводяться батьківські збори, на яких вирішуються нагальні питання.Батьківський комітет на чолі з Мусіян  О.Ю. працювали плідно, батьки е незамінними помічниками, по оснащенню матеріальної бази закладу.