"Наші діти - це наша старість. Правильне виховання - це наша щаслива старість, погане виховання - це наше майбутнє горе, це наші сльози, це наша провина перед іншими людьми."

Антон Семенович Макаренко

Поради психолога

Батьки у взаєминах зі своїми дітьми мають зменшувати хворобливість їхніх переживань з приводу невдач, допомагати їм емоційно долати ситуації, пов'язані зі шкільними оцінками. Похвала їм необхідна, але треба вказати на помилки, неточності.

Правило 1. Заспокойтесь. Пам'ятайте, що спілкуватися в люті, роздратованості — однаково, що ввімкнути в автомобілі «газ» і натиснути на гальма.

Правило 2. Не поспішайте. Вічний педагогічний огріх, коли ми очікуємо від дитини все і тепер. Ми вимагаємо термінових успіхів.

Правило 3. Безумовна любов. Ви любите свою дитину, незважаючи на її успіхи у школі. Вона відчуває вашу любов, і це допомагає їй бути впевненою у собі і подолати невдачі.

Правило 4. Не бийте лежачого. Низький бал — достатнє покарання, тому недоцільно карати двічі за одні й ті самі помилки.

Правило 5. Щоб допомогти дитині позбутися недоліків, намагайтеся вибрати один — той, якого ви хочете позбутися в першу чергу, і говоріть тільки про нього.

Правило 6. Вибирайте найголовніше, порадьтеся з дитиною, почніть з ліквідації тих шкідливих труднощів, які найбільш значущі для неї самої.

Правило 7. Хвалити — виконавця; критикувати — виконавця.

Правило 8. Оцінка має порівнювати сьогоднішні успіхи дитини з її власними вчорашніми, а не тільки з державними нормами оцінювання і успіхами сусіднього Іванка.

Правило 9. Не скупіться на похвалу.

Правило 10. Виділіть у морі помилок острівець успіху, на якому можна триматися, укорінювати дитячу віру в себе і в успіх своїх навчальних зусиль. Оцінювати дитячу працю потрібно досить індивідуально, тактовно.

Правило 11. Ставте перед дитиною найбільш конкретні та реальні цілі, і вона спробує їх досягти. Не спокушайте дитину цілями, яких їй неможливо досягти.

ТРЕНІНГ для БАТЬКІВ

"Стежиною батьківської мудрості."

 

МЕТА: поглибити знання з питань морального виховання; 

ознайомити присутніх із стилями спілкування в родині; підвести їх до аналізу особистого педагогічного досвіду;

формувати відповідальне ставлення батьків до  виховання, фізичного і психологічного здорового підростаючого покоління.

Тренінг для завідувачів району на тему: "Кольоротерапія"

Батьківські збори на бему:

"Родина і дитина"


Колір в одязі

 

·         СИНІЙ — самий улюблений колір європейців, займає значну частину в кожній колекції. Хоча синій холодний колір, проте для більшості він асоціюється з гармонією, дружелюбністю, тугою за далеким і прекрасним країнам;

·          ЧОРНИЙ — звичайно пов`язується з елегантністю, має деяку ауру сили і тим самим робить нас трохи сильніше. Цей колір є актуальним завжди. Різні стилі — діловий, елегантний, спортивний, вечірній, авангардний — велику увагу приділяють саме цьому кольору як найпрактичнішому, універсальному щодо всіх випадків життя та пір року. Велика кількість відтінків від вугільного до графітового, фактурних ефектів дає політ фантазії;

·         ЧОРНИЙ ТА ТЕМНО-СИНІЙ надають респектабельний вигляд та сприяють рішенню важливих ділових проблем, чорний колір особливо підкреслює інші кольори та відтінки;

·         ФІОЛЕТОВИЙ — завжди є присутнім у колекціях більшості екстравагантних дизайнерів, вважається кольором оригінальності, розкоші марнославства і фантазії;

·         СИНІЙ і ФІОЛЕТОВИЙ сприяють спогляданню та роздумам, навівають фантазії, тому часто казкові персонажі, чарівники та фокусники одягнені в одяг цих кольорів;

·         БІЛИЙ — колір чистоти, чистоти не тільки гігієнічної, але й духовної, колір досконалості;

·         ЖОВТИЙ посилює концентрацію уважності, стимулює роботу мозку, "вселяє" оптимізм;

·         СВІТЛО-БЛАКИТНИЙ ТА ТІЛЕСНИЙ втихомирять і заспокоять надмірно роздратованих;

·         ПУРПУРОВИЙ "надасть" хазяїну велику кількість геніальних ідей (пригадайте історично відомий пурпуровий колір мантій королів);

·         ОРАНЖЕВИЙ значно підвищить енергію для виконання важких та негайних справ;

·         ЧЕРВОНИЙ допоможе боягузам набратися рішучості та сміливості, а у випадку повного падіння сил рекомендується червоний одяг;

·         ЗЕЛЕНИЙ створює у самого хазяїна і всіх оточуючих заспокійливий настрій, дає надію, почуття гармонії, безпеки, вільності.